لیست کارهایی که باید انجام دهید

اسباب کشی مقوله زمان بری است؛بصورتیکه یک جابجایی راحت،نیازمند برنامه ریزی و انجام برخی از فعالیت ها قبل از اسبابکشی و بعد آن است. برای اینکه بتوانید سازماندهی بیشتری روی فرآیند کلی اسبابکشی داشته باشید،از مطالب زیر استفاده کنید:

لیست-کارهایی-که-باید-انجام-دهید

نکات ایمنی روز بارگیری

 1. مطمئنا یکی از رایج ترین دلایل مصدومیت هنگام جابجایی،حرکت دادن وسایل سنگین میباشد.اگرچه استفاده از کارگرهای مجرب رسالت بار برای حمل این وسایل بار را از روی دوش شما برمیدارد،بلندکردن وسایل سنگین قبل و بعد از بارگیری میتواند به شما آسیب های جدی وارد کند!شما میتوانید از جعبه های متوسط و بزرگ که از رسالت بار تهیه کرده اید،برای کاهش وزن استفاده کنید و برای بلند کردن این وسایل از کمر خود استفاده نکنید و نیروی وزن را روی پاهای خود بیاندازید!
 2. یکی دیگر از دلایل رایج مصدومیت،افتادگی یا سقوط است!هنگام جابجایی وسایل از باز بودن و خالی بودن راهروها،راه پله ها و چهارچوب ها مطمئن شوید و هرگز وسایل خرده ریز را دم در یا دم مسیر قرار ندهید!
 3. برای جابجایی حتما از کفش مناسب استفاده کنید.کفش های ورزشی و یا چکمه ها که از سرخوردگی،افتادن و پیچ خوردن پا جلوگیری میکنند،برای جابجایی مناسب هستند.از دمپایی و سندل استفاده نکنید زیرا درصورت افتادن وسیله،امکان آسیب دیدن شما وجود دارد.
 4. هنگام انبار کردن،جعبه های سنگین را در ارتفاع و بالاتر از بقیه جعبه ها قرار ندهید زیرا پایین آوردن آنها سخت تر از جعبه های سبک تر میباشد.همچنین سعی کنید جعبه های شامل وسایل شکننده را بالاتر از جعبه های کتاب و جعبه های سنگین قرار دهید.
 5. امکان برخی آسیب های جزئی مانند بریدگی،زخم و… وجود دارد!پس بهتر است که یک جعبه کمک های اولیه دم دست خود داشته باشید.

نکات عمومی

 • برنامه ریزی کنید

  برای یک اسباب کشی راحت،نیاز است که  مدتی قبل از روز جابجایی آماده شوید و شروع به جابجایی نمایید.مدت زمان پیشنهادی برای آغاز برنامه ریزی بین ۴تا۸ هفته میباشد.

 • چک لیست درست کنید

  درست کردن لیستی از کارهای ضروری،همان سازماندهی میباشد که دنبالش هستید.با اینکار میتوانید تمامی افکار و کارهای ضروری را روی کاغذ بیاورید و بدون از قلم افتادن یا فراموش کاری،روند جابجایی را مدیریت کنید.

 • بارتان را سبک کنید!

  هر خانه و اداره ای به مرور زمان پر از وسایل غیر ضروری میشود که جابجایی آنها نه تنها سودی ندارد،بلکه هم دست و پاگیر است و هم کلافه کننده!بهتر است کمی قبل از اثاثکشی از شر آنها خالص شوید(از طریق فروش، اهداکردن، دورریختن و…)

 • با ما در ارتباط باشید

  هدف رسالت بار همراهی مشتری در تمام پروسه بارگیری است و نه در روز بارگیری!شما میتوانید با جست و جو در سایت،مطالعه آموزش ها و دریافت مشاوره چه از طریق تلفنی و چه از طریق کارشناس های اینترنتی ما،تمامی موانع جابجایی را از سر راه بردارید.

 • ارزیابی کنید

  نگاهی به وسایل انباریتان بیاندازید و اقلام هزینه دار،خدمات فنی و سایر موارد به خصوصی که در رابطه با وسایل و شرایط مبدا و مقصد شما موجود است را به لیستی که درست کرده اید اضافه کنید و آنهارا هنگام رزرو لحاظ کنید.

 • رزرو زودتر از موعد

  یکی اهداف برنامه ریزی،مشخص شدن برنامه زمانی شماست.از آنجاکه بعد از پر شدن ظرفیت رزرو در یک بازه زمانی یا حتی روز مشخص امکان سفارش بیشتر وجود ندارد،اقدام به رزرو در مدت کوتاهی مانده از زمان جابجایی،ممکن است معادلات شما را برهم بزند و درنتیجه زمان انتقال باب میل خود را نخواهید داشت!پس سعی کنید هرچه زودتر برنامه زمانی خود را مشخص کنید.(اقدام به سفارش از اینجا)